Ankara – Eskişehir Turu 1 Gece 2 Gün

anıtkabirAnıtkabir- Kurtuluş Savaşı Müzesi- Anadolu Medeniyetleri Müzesi- Türkiye Büyük Millet Meclisi- Balmumu Heykel Müzesi- Tarihi Odun Pazarı Evleri- Kent Park- Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı

1. Gün: Akşam Belirlenen Saatte Erdemlide/Mersin Hareket Pozantı – Aksaray üzerinden gerekli molalar ve sabah kahvaltısı için vereceğimiz mola sonrasında Başkentimiz Ankara’ya ulaşıyoruz. Türk Kurtuluş Savaşının, devrimlerinin Önderi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıttepe’de bulunan anıt mezarına Anıtkabir’e gidiyoruz. Atamızın mozolesine (İsteğe bağlı) çelenk koyma ve Saygı duruşu törenleri yaptıktan sonra, Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu Şeref Salonu’nun altındaki üç bin metrelik sütunlu alanda bulunan 2002 yılında ziyarete açılmış olan Kurtuluş Savaşı Müzesini geziyoruz. Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ziyaretimiz sonrasında zaman makinesinde yolculuğumuza devam ediyoruz ve bu kez kale yakınlarında bulunan, Anadolu’da yaşamış medeniyetlere ait eserlerin sergilendiği, kendine özgü koleksiyonlarıyla Dünya’nın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi‘ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz ve gerekli bilgileri alıyoruz. Öğlen yemeğimiz için Serbest zaman sonrasında Ankara'nın ilk kuruluş yeri olan Ulus semtine gidiyoruz. Ulus meydanında bulunan 1. Türkiye Büyük Millet Meclisini yani eski meclisi ve müzesini geziyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Eskişehir’e gidiyoruz. Dr. Yılmaz Büyükerşen Eskişehir’e kazandırdığı ve Dünya’nın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud“ müzesinin Türkiye’deki ilk örneği Balmumu Heykel Müzesini geziyoruz ardından Aynı mevkide yer alan Tarihi Odun pazarı Evleri ve sokaklarını geziyoruz. Eskişehir’in modern yüzünün kanıtı olan, Toplam 300.000 m2’lik alana kurulu, Porsuk Çayı’ndan yapay olarak oluşturulan plajıyla adından söz ettiren ünlü Kent Park’ı ziyaret ediyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği molasında, Eskişehir’in Meşhur çiğ böreğini tattıktan sonra, Sazova Bilim-Sanat ve Kültür Parkı’nda; Parkta Nuh’un Gemisi’nin yanı sıra, 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, hayvanat bahçesi, bilim ve deney müzesi, konser alanları, amfitiyatro bulunmaktadır. Burada Masal Şatosu’nu, Korsan Gemisi’ni, Nuh’un Gemisi’ni ve göleti geziyor ve fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından, Eskişehir’den ayrılıyoruz. Afyon, Konya, Karaman yolundan Mersin’e ulaşıyoruz. Bir daha ki SERCÜN TUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz…

Fiyata Dahil

Fiyata Dahil Değil

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 3* / 4* Hotelde 1 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Sercün Tur yol ikramları
 • Sercün Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Çelenk ücreti

Kişi Başı 370 TL

Sng Farkı 50 TL / 0-2 Yaş Koltuk 170 TL 0-6 Yatak 70 TL - 6/12 Yaş 250 TL Tur Katılımcı Sayısına Göre 17 – 27 – 46 Kişilik D2 Belgeli Araçlarla Yapılacaktır.

 1. Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
 2. Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.
 3. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste
 4. Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.
 5. Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
 6. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı SERCUN TUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda SERCUN TUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.