GAP TURU

GAP TURU 700 TL

GAP TURU 2 Gece Konaklama 3 Gün

1.GÜN Gece Yolculuğu Halfeti - Tekne Turu - Şanlıurfa - Hz. Eyüp Sabır Makamı - Hz. İbrahim Mağarası - Ayn-ı Zeliha Gölü - Balıklı Göl - Sıra Gecesi

00:00 Mersin’de katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından SERCUN TUR otobüs içi ikramlarımız eşliğinde ilk durağımız Halfeti’ye gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde güne Halfeti'de güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Sular altında kalmış Halfeti'de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile (Ekstra 20 TL) güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Halfeti'den ayrılıp Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Şanlıurfa'daHz. Eyüp Sabır Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Meşhur Şanlıurfa ciğerini ve kebabını yemek öğle yemeğimizi alacağımız restoranta geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Şanlıurfa’nın sınırları içinde kalan 14 peygamber kabrinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü gördükten sonra serbest zaman dileyen misafirlerimiz Kapalıçarşı içindeki Gümrükhan’a yürüyebilirler. Serbest zaman sonrasında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle birlikte Sıra Gecesine gidiyoruz. (Ekstra 65 TL)

* Sabah Kahvaltısı: Halfeti'de alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da menü olarak alınacaktır.(Ekstra 35,00 TL - 40,00 TL)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Konaklama Yeri: Şanlıurfa

2.GÜN Göbekli Tepe - Harran - Mardin - Eski Mardin - Kasımiye Medresesi - Ulu Camii - Deyr-ul Zafaran

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe'ye gidiyoruz.(Tadilat nedeni ile açık olması halinde gidilecektir) İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Ardından Harran'a doğru yola çıkıyoruz. Geleneksel Harran mimarisi olan karınca evlerde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip dinleniyoruz. Daha sonra dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Ulucamii, Rasathane ve Şehir Surlarını görerek Harran’dan ayrılıyoruz. Dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani'sinden Arabına birçok farklı kültür ve inanç birleşimi olan Mardin'e ulaşıyoruz. Öğle için meşhur mardin tabağını tatmak için restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Öğle yemeğimizin ardından taş işçiliği ve kentsel dokusu ile bizleri büyüleyen. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Ardından Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak da geçen Ulu Cami'yi veren bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin'de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği:Mardin’de menü olarak alınacaktır.(Ekstra 35,00 TL - 45,00 TL)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Konaklama Yeri: Mardin

  1. GÜN : Dara Antik Kenti - Midyat Konuk Evi - Hasan Keyf - Batman - Adıyaman - Nemrut Dağı - Kahramanmaraş - Mersin

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İpek Yolu üzerinde, antik kaynaklarda Mezopotamya’nın Efes’i olarak tanınan Mardin’in binlerce yıllık tarihini yansıtan, gözler önüne seren Dara Antik Kenti'ne gidiyoruz. Dara Antik Kenti sonrasında bir çok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkariciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalacak olan, Hasankeyfi panoromik olarak görüyoruz. Öğle yemeğimizi almak için Batman'daki restorantımızda yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği ardından Diyarbakır yolunu takip ederek Kahtaya ulaşıyor ve burada otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz (Ekstra 35 TL). Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsünden geçiyoruz. Ardından Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görerek deniz seviyesinden 2100 metre yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Gün batımını muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek otobüsümüz ile buluşup Mersin’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir sonraki SERCUN TUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergah: Mardin - Batman - Adıyaman - Mersin

Günler : 3| Gece : 2

DAHİL OLANLAR

*Ulaşım

*1 Gece Mardin Konaklama

*1 Gece Şanlıurfa Konaklama

*Profesyonel Rehberlik

*Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı

*Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

*SERCUN TUR Araç İçi İkramları

*Yardımcı Rehberlik

HARİÇ OLANLAR

*Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Müze Ören Yeri Girişleri – Nemrut Dağı Çıkış Minibüs Ücretleri

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Tüm Özel Harcamalar