Mersin Çıkışlı Batıkaradeniz Turu

safranbolu1.GÜN Gece Yolculuğu

20:00 Erdemli'den katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından SERCUNTUR otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Ankara yolu üzerinden Bolu'ya gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Gölcük Tabiat Parkı - Amasra

Ankara - Gerede yolunu takip ederek Bolu'ya varıyoruz ve kahvatımızı alacağımız tesise geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından Bolu şehir merkezinin 13 km güneyindeki Gölcük Tabiat Parkı'na geçiyoruz. Etrafı çam, göknar, kayın, gürgen ve karışık türde ağaç türleri ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Doğanın olağan üstü güzelliğiyle kaplı gölün etrafında dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilir veya göl kenarında bulunan tesiste çaylarını yudumlayarak manzarının tadını çıkarmaları için serbest zaman veriyoruz.Gölcük gezimizin ardından sonra rotamızı şirin Amasra'ya çeviriyoruz (Çeşm-i Cihan). Öğle yemeğimizi buranın vazgeçilmezi olan salatası ve balık keyfini tadıyoruz. Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet’in Lâla’sına “Çeşm-i Cihan buramı ola ?” (Dünya’nın Gözbebeği) diye sorduğu Amasra’yı keşfediyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken; küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Fatih Kilise Camii, Şapel, Sormagir Kapısı, Zindanlar, Ceneviz Kabartmaları ve Çekiciler Çarşısı başlıca göreceğimiz eserler olacak. Gezimiz ardından serbest zaman ve Amasra'da bulunan Otelimize yerleşiyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Bolu'da alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Amasra'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra 30,00 TL - 40,00 TL)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Kayseri - Bolu - Gölcük - Amasra
* Konaklama Yeri : Amasra

3.GÜN Safranbolu - Hıdırlık Tepesi - Kaymakamlar Konağı - Demirciler Arastası - Köprülü Mehmet Paşa Camii - Cinci Hoca Hanı ve Hamamı - Eski Hükümet Konağı - Yörük Köyü - Sipahioğlu Konağı - Kristal Cam Teras

Otelde aldığımız kahvaltının ardından, Safranbolu gezimiz için hareket ediyoruz. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu'ya varış. Hıdırlık Tepesi,Kaymakamlar Konağı,Manifaturacılar ve Semerciler Çarşısı,İzzet Mehmet Paşa,Yemeniceler Arastası,Bakırcılar ve Demirciler arastası,Pazaryeri,Köprülü Mehmet Paşa Camii,Cinci Hanı ,Cinci Hamamı,Yemeniciler Çarşısı,Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi,Ayastefanos Kilisesi-ni(Ulu Camii) panoramik olarak görüyor ve fotoğraflıyoruz.Gezimizin sonunda İmren lokumcusuna gidiyor ve Safranbolu'nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp,alışverişini yapıyoruz Safranbolu gezimizin ardından, eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü'nü geziyoruz. Sipahioğlu Konağına ev sahipliği yapan meşhur Filiz Teyze'yi ziyaret edip ve anlatımından sonra Tokatlı Kanyonunda bulunan Kristal Cam Terasın'da Fotoğraf molası veriyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Otele yerleşme ve Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz için yöresel Müzik ziyafeti. (Safranbolu Merkez'de)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Safronbolu'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Güzergah: Safronbolu - Safranbolu içi - Kastamonu / 150 KM
Konaklama Yeri : Safranbolu

4.GÜN Kastamonu - Sinop - Sinop Kalesi - Tarihi Sinop Cezaevi - Hamsilos Koyu - Mersin

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, Kastamonu ilimize hareket ediyoruz. Kastamonu'da kısa bir tarih gezisi başlıyor. Şerife Bacı Anıtı, Hababam Sınıfı, Nasrullah Camii ve Şadırvanı ziyaretlerimizi yaptıktan sonra meşhur Kastamonu çekme Helvasını tatma ve alışverişinden sonra Sinop ilimize hareket ediyoruz. Sinop'a ulaştığımızda Öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza gidiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından; Sinop Kalesini görüyor ve meşhur Aldırma Gönül türküsünün yazıldığı Sinop Cezaevi gezimizi yapıyoruz. Verilen fotoğraf molasının ardından dileyen misafirlerimizle Tekne Turu yapıyoruz (Extra). Tekne turunun ardından Hamsilos koyuna varıyor ve serbest zaman veriyoruz. saat 16:30 civarında Kayseri'ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Otobüs içi ikramlarımız ile birlikte Mersin'e varış ve bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Sinop'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Güzergah: Kastamonu - Sinop - Mersin

ÖNEMLİ UYARI : KOLTUK NUMARALARI KAYIT SIRASINA GÖRE VERİLMEKTEDİR. 1 GÜN ÖNCESİ ACENTE TARAFINDAN KOLTUK NUMARALARI VE HAREKET SAATİ BİLDİRİLECEKTİR.

Önemli Uyarı; Otellerin yatak kapasiteleri max. 1 çift kişilik yatak 1 tek kişilik yatak kapasitelidir. 2 yetişkin 2 çocuk konaklamalarında ikinci çocuğa yatak verilmeyebilir. Tüketici 2 yetişkin 2 çocuk olarak tek odada konaklama yapacak ise, sıkışıklık durumunun peşinen kabul etmiş sayılır.

DAHİL OLANLAR

*Ulaşım

*1 Gece Amasra Konaklama

*1 Gece Safranbolu Konaklama

*Profesyonel Rehberlik

*Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı

*Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

*SERCUNTUR Araç İçi İkramları

*Yardımcı Rehberlik

HARİÇ OLANLAR

*Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Müze Ören Yeri Girişleri – Yaylalara Çıkış Minibüs Ücretleri

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Tüm Özel Harcamalar

Günler : 3 | Gece : 2